Kainų ir išlaidų svyravimas yra neišvengiama mūsų kasdienybės dalis – energijos, maisto ir kitų prekių kainos dažnai primena linksmuosius kalnelius (kurie ne tokie jau ir linksmi). Šie ekonominiai nepastovumai kelia nerimą, verčia mus susimąstyti apie finansų valdymą šiuo neprognozuojamu laikotarpiu.

Ekonominiai svyravimai nėra nieko naujo. Nuolat egzistuoja ekonominiai ciklai, kuriuose kainos kyla ir krenta (nors krenta gerokai rečiau). Tad šiame straipsnyje aptarsiu, kaip galima efektyviai prisitaikyti prie neišvengiamų pokyčių atsakingai tvarkant savo asmeninius finansus.

Kitoks požiūris į pinigus

Žmonės dažnai susitelkiame ties tuo, kad pinigai yra įrankis, skirtas tik prekėms ir paslaugoms įsigyti. Tačiau svarbu suvokti platesnį pinigų vaidmenį mūsų gyvenime. Pinigai turėtų būti vertinami kaip svertas, leidžiantis pasiekti ir ilgalaikius gyvenimo tikslus. Tad gavus atlyginimą, svarbu ne tik apmokėti sąskaitas, bet ir “apdovanoti” save dalimi gautų pajamų. Šis principas padeda sukurti finansinį įprotį – nuoseklų išlaidų valdymą. Nuolat atidedant dalį pajamų sau, sukuriami finansiniai saugikliai, padedantys lengviau įveikti ekonominius sunkumus ar įgyvendinti svarbius ilgalaikius gyvenimo planus.

Paprastosios taisyklės sėkmei

Yra keletas paprastų taisyklių, kurios padeda efektyviau valdyti asmeninius finansus net nepastoviais laikotarpiais. Viena iš jų – taisyklė “50-30-20”. Ji siūlo skirti 50% pajamų būtinoms išlaidoms, 30% laisvalaikiui ir 20% santaupoms, investicijoms ar ateities planams. Ši 20% dalis veikia kaip finansinis saugiklis, kuris leidžia gyventi komfortiškai ir ramiai ateityje.

Planuokite pirkinius

Dažnai žmonės pasiduoda impulsyviems pirkiniams, o tai gali tapti finansine našta. Planavimas yra raktas į sėkmingą finansų valdymą. Prieš einant į parduotuvę, išsiaiškinkite, ko tikrai reikia, ir nustatykite ką tiksliai pirksite. Šis principas padeda išvengti nereikalingų išlaidų ir išlaiko finansinę discipliną. Atrodo paprasta, bet labai efektyvu.

Taisyklių yra ir gerokai daugiau, tačiau pakeitus požiūrį į pinigus bei išsibugdžius įvardintas dvi taisykles t.y. „taisyklė 50-30-20″ „Planuoti pirkinius“  ilguoju laikotarpiu jūsų finansinis gyvenimas gali pasikeisti neatpažįstamai. Tarkime jei turite skolų, jas atiduosite gerokai greičiau, jei siekiate finansinės pagalvės ir apskritai ramaus miego naktį žinant, kad esate finansiškai saugus rekomenduojama nedelsti. Geriausias laikas yra pradėti dabar.

Net minimalų atlyginimą gaunantys žmonės, tačiau savo finansus valdantys atsakingai, gali pasiekti finansinių tikslų ir jaustis ramūs ekonominio nestabilumo metu.

Taisyklės atrodytų paprastos, tačiau jas įgyvendinti prireiks nuoseklumo, valios, disciplinos! Ne visuomet bus lengva. Tai normalu.
Atminkite, kad jūsų galimybės ateityje priklauso nuo jūsų dabarties veiksmų.

Straipsnio autorius
Mantas Janavičius

Prenumeruoti.

Žinoti apsimoka.

Get a personal consultation.

Call us today at (555) 802-1234

Aliquam dictum amet blandit efficitur.